social media inso.gov.ir-شبکه_های_اجتماعی_سازمان_ملی_استاندارد
اداره استاندارد شهرستان ابهر
اداره استاندارد شهرستان ابهر
1396/12/9 چهارشنبه
معرفی شهرستان ابهر
شهر ابهر دومین شهر بزرگ استان بعد از زنجان می‌باشد. ابهر با وسعتی برابر ۲۷۷ هزار هکتار در ۸۵ کیلومتری مرکز استان واقع شده‌است. این شهرستان به علت قرار داشتن در کناره جاده بین‌المللی تهران بازرگان از نظر شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در مطلوبترین موقعیت استان قرار دارد.
وجود کارخانه‌های بزرگ و متعدد در حوزه شهرستان، کشاورزی پر رونق، باغ‌های سرسبز و پر محصول، طبیعت زیبا و بکر، وجود منابع، شن و ماسه و همچنین آثار تاریخی که جزء میراث ثبت شده می‌باشد، از دیگر عوامل رونق، شهرت و اعتبار این شهرستان می‌باشد. شهرستان ابهر با داشتن آب و هوای مناسب و قرار گرفتن در مسیر جاده ترانزیت و نزدیکی به مرکز استان و همجواری با استان سرسبز گیلان و استان قزوین، دارا بودن امکانات حمل و نقل چون آزاد راه و راه آهن و عبور جاده ابریشم از این شهرستان دارای موقعیت مناسبی است.

معرفی اداره استاندارد شهرستان ابهر
با توجه به موقعیت اقتصادی و صنعتی این شهرستان ،اداره استاندارد شهرستان ابهر در آبان ماه سال1390 به منظور تسهیل در ارائه خدمات و اجرای وظایف و مسئولیتهای سازمان ملی استاندارد، با حضور رئیس سازمان استاندارد و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی تاسیس و آغاز به کار کرد.

این اداره پس از تاسیس و جذب نیروهای متخصص در امر استاندارد سازی در حوزه صنعت و خدمات و با تحت پوشش قرار دادن واحدهای صنعتی مشمول استاندارد اجباری و تشویقی در شهرستانهای ابهر ، هیدج و صائین قلعه فعالیت خود را زیر نظر اداره کل استاندارد استان دنبال می کند.
ساختمان جدید الاحداث این اداره به همت و تلاش مدیران استانی و شهرستانی در بهمن ماه سال 1394 افتتاح گردید.

 اهم وظایف اداره شهرستان ابهر
1-تامین و تربیت سرمایه انسانی شایسته ، کارآمد، متعهد و متخصص.
2-بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردها در واحدهای تحت پوشش از طریق نظارت بر نحوه تولید و انجام نمونه برداری از فرآورده های مشمول استاندارد اجباری و انطباق نتایج با استاندارد های ملی مربوطه و در نهایت صدور، تمدید، تعلیق و ابطال گواهی کاربرد علامت استاندارد محصول.
3-بازرسی و نظارت بر مراکز عرضه و فروش کالا (طرح طاها) به منظور حفظ سلامت و ایمنی جامعه از طریق کنترل کیفیت اقلام موجود در بازار، ملموس نمودن حضور استاندارد در جامعه، اعتمادسازی و توجه جامعه به کیفیت مطلوب محصولات می باشد.
4-تدوین و تجدید نظر استانداردهای ملی.
5-اشاعه و ترویج فرهنگ استاندارد از طریق شناساندن استاندارد در جامعه و بسترسازی افزایش اعتماد عمومی به تولید داخلی و مصرف کالاهای استاندارد.
6-نظارت و صدور تاییدیه ایمنی و کیفیت آسانسورهای منصوبه در شهرستان
7-نظارت بر اجرای استانداردهای تجهیزات شهربازی و پارکها
8- پذیرش درخواست و تشکیل پرونده تایید صلاحیت مدیران کنترل کیفی واحدهای تولیدی شهرستان

برای تماس با کارشناسان اداره شهرستان ابهر اینجا کلیک نمایید.
برای دانلود فرایند های اداره شهرستان ابهر اینجا کلیک نمایید.