social media inso.gov.ir-شبکه_های_اجتماعی_سازمان_ملی_استاندارد

آخرین اخبار

سه‌شنبه1402/6/14

07:59:4

89

شش تجهیز بازی در زنجان پلمپ شد

در راستای اجرای طرح کنترل و بازرسی مراکز تفریحی استان زنجان، سرپرست اداره ‌کل استاندارد استان زنجان از پلمپ شش تجهیز بازی در شهر زنجان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان، دکتر مهدی قهرمانی با اشاره به اینکه؛ تجهیزات تفریحی و وسایل بازی، مشمول مقررات استاندارد اجباری است، اعلام کرد: تمام اقدامات مربوط به استانداردسازی تجهیزات تفریحی و زمین های بازی، باید با محوریت آئین نامه‌ها و ضوابط و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، انجام شود.
 وی افزود: کارشناسان استاندارد با دستور مراجع قضایی و همکاری مأمورین نیروی انتظامی نسبت به پلمپ شش تجهیز بازی در زنجان به علت نداشتن گواهی استاندارد، اقدام کردند.
قهرمانی تأکید کرد: این اداره کل، در جهت حفظ ایمنی و سلامت کودکان و به منظور انجام وظایف نظارتی، ضمن اخطار به مالکان و بهره‌برداران تجهیزات تفریحی فاقد گواهی استاندارد برای طی مراحل استانداردسازی و اخذ مجوز استاندارد معتبر، تجهیزات غیر استاندارد را پلمپ و پرونده آنها برای رسیدگی قانونی به محاکم قضایی ارسال می کند.
 سرپرست اداره کل استاندارد استان زنجان با استناد به قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، از شهرداری‌ها، سازمان پارک‌ها و فضای سبز و سایر دستگاه‌های متولی در این زمینه، خواست؛ تا برای جلوگیری از بروز هرگونه حوادث احتمالی، نسبت به استانداردسازی زمین های‌بازی و تجهیزات بازی مستقر در پارک‌ها و زمین های بازی اقدام و از فعالیت تجهیزات بازی فاقد گواهینامه استاندارد، ممانعت کنند.
دکتر مهدی قهرمانی در پایان از همشهریان عزیز درخواست کرد: قبل از استفاده کودکان از تجهیزات بازی، به تابلوی مجوز بهره برداری وسیله بازی، علامت استاندارد و شرایط و محدودیت های استفاده از تجهیزات و همچنین اپراتور هر وسیله بازی از جهت مهارت، تجربه و نوع رفتار توجه نمایند و در صورت وجود هر گونه مشکل، مدیر مجموعه را در جریان قرار دهند.